20 березня в Римі відкриється музей Миколи Гоголя

Культурний центр розміститься у трикімнатній квартирі, де Микола Гоголь у 1838-1842 написав «Мертві душі» і переробив «Тараса Бульбу», повідомляє Golos.ua.

Буде відтворено обстановку квартири, якою вона була, коли письменник тут мешкав. У передпокої – бібліотека на всю стіну, на вішаку – плащ і ціпок для створення ефекту присутності.

Коли в раді місцевого кондомініуму дізналися, що у них знову «пропишеться» М. Гоголь, постановили на двері прибити мідну табличку «Гоголь», а над дзвінком квартири написати «Вітальня».

Микола Гоголь чудово говорив італійською, навіть створив розмовник для співвітчизників. Вечорами в нього часто бували гості.

Гоголь одержав із царської скарбниці 5000 рублів, яких йому все ж не вистачало на перебування в Римі. Тому письменник жив в Італії по 2-3 місяці, потім повертаючись до Петербурга.

Микола Васильович не міг постійно орендувати це помешкання, і тому, коли він повертався в Рим, господар будинку пропонував йому будь-яку вільну квартиру. З цієї причини сліди перебування письменника можна знайти практично у всіх квартирах під’їзду.

Читайте також: На Дніпрі встановлять пам’ятник гоголівському “птахові”

На стадіоні – Гоголь!

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики