Перший національний присвятить рік Кобзареві

10 березня з нагоди 200-річчя з дня народження українського поета, художника та громадського діяча Тараса Шевченка Перший національний покаже музичний твір «Страсті за Тарасом». Початок прямої трансляції з Національної опери України – о 18:00. Музика Євгена Станковича, лібрето Василя Вовкуна за творами Тараса Шевченка. Виконає музичний твір Національна заслужена академічна капела України «Думка», солісти, балет та Національний симфонічний оркестр.

Творчість Тараса Шевченка стане однією з головних складових програмного наповнення Першого національного у цьому році. У планах – створення великого циклу новинних сюжетів, присвячених Кобзареві. Журналісти побувають фактично в усіх великих містах і невеликих містечках, де проходило життя і навчання великого поета. Також канал збирається відзняти ролики з відомими українцями, які читатимуть свої улюблені уривки з поезій Шевченка, повідомляє Телекритика.

Окрім того, Перший національний створить два документальних фільми про маловідомі сторінки життя Тараса Шевченка. Назва першого – «Кріпость Шевченка (Ген свободи)». Його автори розмірковують над тим, що спонукає інші народи світу досі ставити пам’ятники великому Кобзареві, адже нині у світі нараховується близько 1100 пам’ятників Тарасу Шевченку. Другий – це «великий постановочний фільм», моделлю для якого стане документальна драма «Дивовижні світи Ціолковського», що була відзнята у 2011 році із широким застосуванням комп’ютерної графіки та 3D-ефектів.

Щоб популяризувати спадщину Тараса Шевченка серед дітей та молоді, канал планує виробництво мультиплікаційного серіалу про поета. Цей проект розрахований на декілька років, але перші серії мультфільму глядачам обіцяють презентувати уже влітку наступного року.

Також упродовж 2013 року в ефірі Першого Національного будуть транслюватися серії під назвою «Невідомий Шевченко». Для виробництва циклу телеканал має намір звернутися за допомогою до відомих науковців, зокрема, до співробітників Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України.

Читайте також: Презентація віртуального архіву Кобзаря

Музей Шевченка в Києві відреставрують

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики