За відрізання вуха письменникові – 10 тисяч євро

В Азербайджані проурядова партія «Сучасний Мусават» оголосила нагороду тому, хто відріже вухо письменникові Акраму Айліслі, автору резонансного роману «Кам’яні сни». Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на Contact.az.

Раніше в ЗМІ вже пройшла інформація, що недоброзичливці літератора закликали відрізати йому вухо. Тепер лідер партії «Сучасний Мусават» Хафіз Гаджієв цю інформацію підтвердив. Він заявив, що Айліслі у своєму романі образив азербайджанських біженців і за це має бути покараний.

«Минулого тижня ми провели обговорення і прийняли таке рішення. Воно тверде і скасовано не буде”, – повідомив Гаджієв. Виконання «покарання», за його словами, доручено членам молодіжного відділення партії. Тому, хто відріже письменникові вухо, обіцяна нагорода в 10 тисяч манат (приблизно 10 тисяч євро).

Правоохоронні органи на загрозу скалічити письменника поки ніяк не відреагували.

В Азербайджані в кінці січня почалася кампанія проти Акрама Айліслі і його роману «Кам’яні сни». Події цього твору відбуваються в Баку в останні роки існування СРСР, герої роману також згадують своє колишнє життя в селі Айліс, де жили і вірмени, й азербайджанці. Критику викликало, зокрема, те, що автор написав про вбивства вірмен, які відбувалися в Баку. Роман починається з опису одного з таких убивств, вчиненого «єразами» (азербайджанськими біженцями з Вірменії).

Автора роману стали звинувачувати в «зраді» власного народу і прислужуванні вірменам. Пролунала навіть пропозиція перевірити його «генетичний код» (тобто з’ясувати, чи не є і він сам вірменином). Національна академія наук оголосила, що візьметься за викриття «Кам’яних снів». А президент Азербайджану Ільхам Алієв позбавив автора роману звання Народного письменника і президентської пенсії.

31 січня біля будинку письменника зібралася група молоді (повідомлялося, що там були присутні студенти та активісти молодіжного відділення правлячої партії «Єні Азербайджан»). Вони палили портрети Айліслі і скандували «Акраме, забирайся з країни!». Пізніше відбувся мітинг і в рідному селі письменника. Присутні там скандували «Зрадник!» І «Смерть Акраму!».

Сам Айліслі, відповідаючи на претензії, заявляє, що його метою було показати можливість співіснування азербайджанців і вірменів. «Роман починається з того, що азербайджанець кидається рятувати старого вірменина, якого хочуть убити. Яким чином такий роман може образити і принизити азербайджанський народ?» – зазначає він.

Коментуючи нападки на свою адресу, автор роману досі підкреслював, що покидати країну не збирається. Однак після погрози з боку лідера партії «Сучасний Мусават» письменник припускає, що все ж може поїхати. «Якщо правоохоронні органи не вживуть дієвих заходів, я змушений буду разом із родиною виїхати з країни», – сказав він.

Читайте також: Полювання на Рушді

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики