Письменника Айліслі оголосили поза ісламом

Управління мусульман Кавказу засудило азербайджанського письменника Акрама Айліслі за роман «Кам’яні сни», який містить випади проти ісламу та пророка Мухаммеда, й оголосило його поза ісламом, пише Ислам в СНГ.

Шейх уль-Іслам, голова УМК Аллахшукюр Пашазаде зазначив, що роман ображає ісламську релігію й азербайджанський народ і суперечить національно-духовним цінностям Азербайджану. Науково-релігійна рада і Рада газиїв УМК у своїй заяві підкреслили, що А. Айліслі зраджує товаришів Аллаха, принижує Його веління, Його Пророка і Коран, тому вважається поза ісламом.

Було висловлено пропозицію, щоб «після смерті письменник був похований у напрямку Ечміадзину – резиденції вірменського католікоса. Віряни Азербайджану вважають автора книжки зрадником батьківщини і муртадом». Окрім того, Науково-релігійна рада і Рада газиїв УМК нагадали письменнику не тільки про суд Аллаха, але і про суд «священних душ шахідів, які віддали свої життя за азербайджанський народ, за нашу батьківщину».

Своєю чергою, єпископ Бакинський і Прикаспійський Російської православної церкви Алєксандр Ішеїн назвав «Кам’яні сни» нещирим твором. Раніше президент Азербайджану Ільхам Алієв позбавив 75-річного Айліслі пенсії та звання Народного письменника. Айліслі усунули зі Спілки письменників Азербайджану, з бібліотек і книжкових магазинів вилучили його книжки. Нагадаємо, проурядова партія “Сучасний Мусават” призначила нагороду в 10 тисяч євро тому, хто скалічить письменника – відріже йому вухо.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики