Українсько-російська “спільна історія” – за 300 тис. грн

Методичний посібник з історії для вчителів «Україна і Росія на перехрестях історії», розроблений українськими й російськими істориками, вийшов накладом 40 000 примірників. Його надрукували у «Видавничому домі «Освіта». Книжка вийшла у грудні, але не у форматі одного посібника, як це зробили росіяни, а у форматі розбитих на чотири частини брошур, пише Український тиждень із посиланням на Свідомо.

Згідно з інформацією на Порталі державних закупівель, брошур надрукували по 10 000 з кожної теми. Тобто загалом – 40 000 примірників.

Вартість видання – 299 250 гривень.

За кожну брошуру Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, що друкує підручники для шкіл, заплатив по 7,48 гривень. Підручник містить чотири модулі.

Про суперечливі моменти автори вирішили взагалі не згадувати. У книжці повністю пропущений період із 1600 по 1946 рік, нічого не розповідається про діяльність Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, існування України у складі Російської імперії, громадянську війну, голодомор, Велику Вітчизняну війну й ОУН-УПА.

Рішення про створення робочої групи з розробки спільного методичного посібника для вчителів історії України та Росії ухвалили в жовтні 2010 року.

Читайте також: Бандеру, Шухевича та шістдесятників вилучили зі ЗНО-2013

Патріотичні твори вилучають зі шкільної програми?

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики