Роман “З холодним серцем” не такий уже й документальний?

Дані, які певний час зберігалися в Канзаському бюро розслідувань, свідчать про те, що Трумен Капоте дещо перебільшив правду в своєму документальному романі “З холодним серцем”. Письменник, імовірно, подав образ слідчого Елвіна Дьюї у вигіднішому світлі, ніж той на це заслуговував, повідомляє The Telegraph.

Уже довго точаться суперечки, що Капоте міг змінити факти, щоб зробити роман про розслідування жорстокого вбивства цілої родини 1959 року в Канзасі більш вдалим.

Сам Капоте називав цей твір “бездоганним за фактажем”, але нові докази дозволяють припускати, що події у книжці відрізняються від тих, що сталися насправді.

У романі сказано: агент одразу схопився за нитку, що вбивцями можуть бути Перрі Сміт і Річард Гікок. Знайдені папери, втім, наводять на думку, що Дьюї, якого змальовано як блискучого слідчого, чекав п’ять днів, перш ніж узятися за цю зачіпку. Дьюї суттєво допоміг Капоте у збиранні матеріалу для книжки: зокрема, надав йому доступ до щоденника 16-річної Ненсі Клаттер, де останній запис було зроблено за хвилини до смерті дівчини. Слідчий також відкрив для письменника судовий архів справи.

Окрім того, з’ясувалося, що контракт Капоте з кіностудією Columbia Pictures щодо екранізації “З холодним серцем” передбачав працевлаштування дружини містера Дьюї в студію на посаду консультанта.

Канзаське бюро розслідувань відмовилося пояснити причину п’ятиденної затримки у переслідуванні підозрюваних. Після публікації книжки в 1966 році бюро повсякчас наголошувало на правдивості представлених у романі фактів.

Тіла Сміта й Гікока недавно було ексгумовано, коли прокурори з Флориди заявили, що злочинці, ймовірно, винні в убивстві й іншої родини. Вбивць повісили в 1965 році після їх п’ятирічного перебування в камері смертників.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики