Мін’юст США ухвалив злиття Penguin і Random House

Угода про створення гіганта світового видавничого ринку пройшло перевірку на відповідність до американського антимонопольного законодавства, пише pro-books.ru.

Міністерство юстиції США без будь-яких застережень ухвалило плани об’єднання двох лідерів світового книговидання в єдину структуру під назвою Penguin Random House. Восени минулого року, коли медіаконцерн Bertelsmann і Pearson офіційно оголосили про заплановану угоду, зацікавлені органи, зокрема антимонопольні, наполягали на необхідності жорсткого контролю над процесом укладання угоди. Тоді ж фахівці ринку припустили, що Мін’юст, найімовірніше, спробує поставити підніжку видавцям, щонайменше висунувши додаткові умови. Тепер з’ясувалося, що побоювання були марними.

За словами Томаса Рабе (Thomas Rabe) – голови концерну Bertelsmann, підрозділом якого є найбільший світовий видавець Random House, перше позитивне рішення з боку антимонопольних структур – важлива віха на шляху об’єднання двох лідерів світового книговидання у нову видавничу групу, без перебільшення глобальну. Поява на світ Penguin Random House дозволить у світовому масштабі активізувати інвестиції у нові цифрові видавничі моделі, канали дистрибуції, продукти й сервіси у перспективних сегментах ринку. Видавець-гігант, як сподівається Рабе, буде вказувати шлях до майбутнього книжки всьому світу.

Антимонопольні структури інших країн, зокрема Європейська комісія, поки не висловили своєї думки щодо правомірності «народження» Penguin Random House, проте, як стверджується у заяві видавців, завершити операцію злиття планується в другій половині цього року, як і передбачалося. До складу видавничої групи мають увійти всі комерційні підрозділи Random House і Penguin у США, Канаді, Великобританії, Австралії, Новій Зеландії, Індії та ПАР, а також видавничі активи Penguin у Китаї і Random House – в Іспанії та Латинській Америці.

Читайте також: HarperCollins і Simon & Schuster об’єднаються?

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики