Держкомтелерадіо: у видавничій сфері – позитивні зсуви

У 2012 році показники книговидання в Україні значно зросли. Такого висновку дійшли під час засідання колегії Держкомтелерадіо України, передає ІА «Наголос».

Учасники засідання зазначили, що у книговидавничій сфері з’явилась тенденція до збільшення випуску книжок і брошур як за назвами, так і за тиражами – на 14% і 31% відповідно, а також питомої ваги україномовної продукції. Випуск останньої зріс на 5,2%.

Загалом у 2012 році побачили світ понад 26 тисяч назв книжок і брошур накладом понад 61 мільйон примірників. Це становить 1,35 книжки на кожного жителя України. Таким чином, переконані у Держкомтелерадіо, вітчизняний видавничий ринок поступово наближається до європейських стандартів, адже робота в цьому напрямку триватиме й надалі.

На думку членів колегії, одним із дієвих важелів стимулювання видавничої справи в Україні є реалізація бюджетної програми «Українська книжка». До переліку книжкових видань, передбачених до випуску за програмою минулого року, включено 241 видання 85 видавництв та видавничих організацій, загальним тиражем 571,6 тис. примірників. Серед них – книжки для дітей та юнацтва, твори класиків української, зарубіжної літератури (в перекладі українською мовою), науково-популярні, довідкові та інформаційні видання, а також видання мовами національних меншин. Частина з них призначена для людей із вадами зору й надрукована шрифтом Брайля. Ці книжки поповнили виставковий фонд держави, презентували Україну на міжнародних книжкових форумах, конкурсах тощо.

Водночас у країні і далі домінує іноземна книжкова продукція. Саме тому, наголосили члени колегії, варто надавати додаткові преференції для вітчизняних книговидавців, напрацювати й запустити механізм пільг і державного протекціонізму українській друкованій продукції.

Із цією метою Держкомтелерадіо розробив Концепцію державної цільової національно-культурної програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції та читання на 2014 – 2018 роки. Учасники засідання сподіваються, що за підтримки уряду, народних депутатів та громадськості Концепція буде схвалена вже у поточному році й книговидавнича справа підніметься на якісно новий рівень. Ідеться також про розроблення відповідної державної цільової програми – у разі прийняття Концепції.

Читайте також: Кількість виданих в Україні книжок зростає?

Українських видавців змусять виконувати закон про “язик”?

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики