Чернівці готуються прийняти першого стипендіата

Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ оголосила старт проекту «Міжнародна стипендія для поетів і перекладачів поезії». Його мета – промоція міста Чернівці та України у світі. У березні 2013 року до Чернівців завітає Рон Вінклер – перший стипендіат із Німеччини, який упродовж місяця житиме і творитиме у столиці Буковини.

Презентувати готовність резиденції до прийняття першого стипендіата організатори запросили письменника, перекладача, члена ініціативної групи MERIDIAN CZERNOWITZ Юрія Андруховича. Під час прес-конференції з цієї нагоди він зауважив, що задоволений перебуванням у Чернівцях. «Я провів тут дві ночі й працював над перекладом, – зауважив пан Юрій. – Це буде невеличка, але дуже складна прозова річ геніального швейцарського письменника, практично невідомого в нас, Роберта Вальзера під назвою «Прогулянка». Коли я закінчу свій переклад, ця книжка вийде в MERIDIAN CZERNOWITZ».

За словами письменника, таке поняття як «резиденція» давно відоме в Європі. «Вічними стипендіатами, – додає Андрухович, – були такі особи, як Моцарт або Гете. Люди, які більшу частину свого життя проводили в дорозі, переселяючись із однієї резиденції до іншої. Саме слово вже викликає у нас асоціації зі світом аристократів, які в своїх замках передбачали студії, де могли працювати творчі люди. Коли після Другої світової війни у німецькомовному просторі почали з’являтися резиденції в сучасній формі, то в їхньому світі це нікого не здивувало».

Натомість для України така стипендія стане першою. Як зауважила на прес-конференції директор Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Ірина Вікирчак, організатори сподіваються, що резиденція стане інструментом піару як Чернівців, так і України у світі. «Ми будемо пропонувати стипендіатам спілкуватися і з журналістами, і зі студентами. Якщо захочуть, то будуть їздити з читаннями в інші міста, презентувати там свої твори, – запевнила Ірина. – Від резидентів очікуємо згадки в опублікованих творах про перебування у Чернівцях».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики