Німецька літературна премія – Мар’яні Гапоненко

Письменниця українського походження Мар’яна Гапоненко у 19 років уперше приїхала до Німеччини. Сьогодні, 28 лютого, вона отримує літературну премію імені Шаміссо від Фонду Роберта Боша, інформує Deutsche Welle.

“Романом “Хто така Марта?” Мар’яна Гапоненко створила нову тональність у сучасній німецькомовній прозі”, – наголосило журі Фонду Роберта Боша, присуджуючи цьогорічну премію імені Адельберта фон Шаміссо. Ця нагорода призначається за опубліковані німецькомовні твори авторам ненімецького походження.

31-річній письменниці вдалося показати ніжну і водночас комічну красу життя людини, вважають у Фонді. Премію у розмірі 15 тисяч євро Мар’яні Гапоненко вручають сьогодні в Мюнхені. Цією нагородою Фонд Роберта Боша вшановує внески у німецькомовну літературу авторів, чиї твори сприяють міжкультурному обміну.

У романі Гапоненко розповідає історію 96-річного українського професора-орнітолога Луки Левадського. Останні тижні свого життя він проводить у віденському “Грандготелі”, де думками повертається в молодість.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики