Філіп Рот – найвидатніший письменник сучасності

Американські літератори взяли участь в опитуванні, за результатами якого Філіп Рот був визнаний найвидатнішим письменником сучасності. Опитування проводив журнал Vulture, пише lenta.ru.

У голосуванні, приуроченому до 80-річчя Рота в березні 2013 року, взяли участь 30 письменників, в тому числі Салман Рушді, Нелл Фройденберґер і Джеймс Франко. 23 людини погодилися з твердженням, що майбутній ювіляр справді є найвидатнішим американським автором сучасності. Лише один із семи респондентів, які дали негативну відповідь, запропонував альтернативу – Дона Делілло.

17 відсотків опитаних абсолютно впевнені в тому, що Рот – жінконенависник. Майже всі письменники визнають Рота гідним Нобелівської премії з літератури. Близько половини опитаних вважають, що найбільш вдалою темою творів письменника є його власна особистість.

Найкращою книжкою Філіпа Рота визнали «Театр шабату» – за неї віддала голоси чверть письменників, зокрема Брет Істон Елліс, який назвав цей твір «останнім по-справжньому обурливим романом».

Фройденберґер сказала, що у творчості Рота їй найбільше не подобається те, як він пише про жінок, і те, як вона почувається, говорячи про це. А Чарльз Бок хвалить письменника за «те, що він дуже смішний, що він перевернув уявлення про американських євреїв, що він світило, що його внутрішній неандерталець дозволяє йому писати з такою люттю, то що йому начхати – все це відразу».

Філіп Рот за роки творчої діяльності написав понад два десятки романів («Привид іде», «Людське тавро», «Змова проти Америки» тощо). Він здобув безліч літературних нагород, зокрема Національну книжкову премію США. У жовтні 2012 року Філіп Рот оголосив про закінчення письменницької кар’єри.

Наразі триває робота над біографічною книжкою про Філіпа Рота. Її пише Блейк Бейлі – автор біографій письменників Річарда Єтса і Джона Чівера.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики