З’явився сайт про міжвоєнну жіночу прозу

У січні 2013 року відкрито сайт “Дівчата райського яблука”, присвячений жіночій прозі міжвоєнного двадцятиліття (1920-40 рр.), інформує Історична правда.

Мета проекту – дослідити феномен цієї прози, а також поширити маловідомі твори українських та польських письменниць і простежити паралелі між літературами сусідніх народів (українського та польського).

Адреса сайту “Дівчата райського яблука” – divczata.org.

“Річ у тім, що я з підліткових років дуже любила дилогію польської письменниці Гоявичевської “Дівчата з Новолипок” і “Райська яблуня”, – пояснює одна із засновниць сайту, яка пише на “Історичній правді” під псевдонімом Антоніна Гординська. – Схоже, що це поєднання було якоюсь мірою культовим у 20-30 роки, в дуже різних творах дуже різних письменниць раз за разом повторювалися мотиви чи то духовного формування тодішніх “дівчат”, чи то пошуки ними таємничого райського саду. От і вийшли в нас “Дівчата райського яблука”.”

Робота над створенням сайту тривала від липня 2012 року.

Проект реалізують особи, що в рамках своїх літературних та наукових інтересів прагнуть поширити цікаві, незнані сторінки української літератури в європейському контексті.

Тим читачам, яких цікавить передусім історична проза, вже можна запропонувати підбірку творів Наталени Королевої – “Сон тіні”, “1313”, “Без коріння”, а також “Марусю” Марко Вовчок. У найближчих планах – дилогія Катрі Гриневичевої “Шестикрилець” і “Шоломи в сонці”.

Зв’язок із сайтом – divczata@gmail.cоm.

Як відомо, у березні 2012 року відкрився український сайт, присвячений жіночій/ґендерній історії.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики