Перший український National Geographic – 25 березня

Перше число української версії науково-популярного журналу National Geographic надійде у продаж 25 березня. Про це повідомляється на офіційній сторінці видання у Facebook, пише Телекритика.

Передплату журнал зможе оголосити вже після виходу першого числа. Тобто редакційну передплату можна буде оформити вже з 25 березня, а от передплата через «Укрпошту» почнеться тільки з другого півріччя, тобто з липня.

Журнал можна буде придбати в кіосках, на розкладках преси, у супермаркетах у різних містах України. Детальний перелік торговельних мереж редакція обіцяє оприлюднити в другій половині березня. Роздрібна ціна становитиме 25 гривень.

Наразі журнал виходитиме в Україні тільки в паперовій версії. Веб-сайт і версії для планшетів і смартфонів – це перспективи на майбутнє, уточнює редакція.

«National Geographic Україна» виходитиме українською мовою. У журналі міститиметься й український контент – у перших номерах до 10%, але в перспективі редакція планує вийти на 20-25%.

Як повідомлялося, «National Geographic Україна» випускатиме видавничий дім Sanoma Media Ukraine. Головним редактором було призначено Ольгу Вальчишену, заступником головного редактора – Дмитра Губенка.

У жовтні 2012 року в Державній реєстраційній службі було зареєстровано журнал National Geographic Ukraine, у січні 2013-го – журнал National Geographic Ukrainian Edition. Засновником обох видань є ТОВ «Видавничі ініціативи» (юридична особа видавництва Sanoma Media Ukraine).

Sanoma Media Ukraine вело переговори про запуск української версії National Geographic упродовж кількох років. Спершу запуск планувався на грудень 2008 року, потім його перенесли на березень-квітень 2009-го, але відклали на невизначений термін, до кінця економічної кризи. Восени 2010-го року видавництво відкликало ліцензію через нерентабельність цього проекту, але згодом поновило переговори. У вересні 2012-го сторони досягли домовленості зі зміненими ліцензійними умовами.

Кілька років тому українське видання National Geographic вже існувало. Проте воно не мало в Україні власної редакції – його функція зводилася до розповсюдження, збирання й розміщення місцевої реклами. Обсяг рекламних надходжень був невеликим, тому видання закрили.

Дотепер в Україні розповсюджувалася російська версія видання, але напередодні виходу української версії Sanoma Media Ukraine припинили завезення в Україну російського National Geographic.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики