Великобританія святкує «Всесвітній день книжки»

У рамках свята, яке з 1998 року щорічно проводиться у Сполученому Королівстві й Ірландській республіці в перший четвер березня, цьогоріч відбудеться масштабна трансляція «книжкового» шоу для дітей.

Як повідомляє pro-books.ru із посиланням на The Bookseller, найзначнішим заходом «Всесвітнього дня книжки» (World Book Day) в цьому році стане годинне шоу для школярів за участю знаменитих авторів та ілюстраторів, яке об 11 ранку відбудеться в лондонському концертному залі Queen Elizabeth Hall. Захід транслюватиметься онлайн, а також у декількох десятках кінотеатрів мережі Picture House по всій країні. Організатори сподіваються залучити до перегляду «найбільшого «книжкового» шоу на Землі» не менше 750 тисяч школярів. Усі учасники зазначають, що надзвичайно схвильовані через приголомшливу аудиторію, перед якою їм доведеться виступати. Своєю чергою, директор World Book Day Кірстен Ґрант (Kirsten Grant) вважає, що жителі всієї країни, а не тільки лондонці, мають обов’язково мати можливість долучитися до святкування. Торік аналогічне шоу завдяки онлайн-трансляції подивилися близько півмільйона дітей із 75 країн світу.

Інші традиції святкування «Всесвітнього дня книжки» також залишаються в силі: зокрема, школярі отримують жетони, які дозволяють придбати в магазині книжку зі спеціальної добірки всього за один фунт стерлінгів (або отримати знижку в один фунт на будь-яку книжку з асортименту). Передбачені й фестивалі, а також різноманітні конкурси для дітей і батьків. Утім, у дорослої аудиторії з 2011 року з’явився власний масштабне «книжковий» захід – «Всесвітня ніч книжки», святкування якої цьогоріч призначено на 23 квітня.

Читайте також: “16 лимонів для Януковича” в День книги

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики