У Києві може з’явитися пам’ятник книжці

Ідея звернутися до київської влади з пропозицією встановити у столиці пам’ятник книжці пролунала з вуст відомого барда і поета Володимира Шинкарука під час святкування Міжнародного дня письменника, повідомляє ІА «Наголос».

На вечорі було презентовано і проект пам’ятника, який планують встановити у парку Шевченка, навпроти корпусу Інституту філології Київського національного університету ім. Шевченка. Автором ідеї виступила українська дитяча художниця, що живе в Англії, Еліна Елліс, яка зобразила маленьку дівчинку, що, всівшись на постамент із семи книжок, захоплено читає восьму.

«Таким чином ми хотіли підкреслити, що дитина, яка спирається на книжки, піднімається над цим світом. Ми хотіли запропонувати не черговий монумент, а затишний європейський варіант, паркову скульптуру, яка викликатиме усмішку, на яку можна буде залізти, біля якої можна буде сфотографуватися. Тим більше що поряд дитячий майданчик, де завжди багато малечі. А, подивившись на пам’ятник, дитина і сама потягнеться до книжки. Принаймні нам цього дуже хотілося б», — зазначила ініціатор акції, дитяча письменниця Лариса Ніцой.

Ідея пам’ятника, як і місце його встановлення, викликала жваву дискусію серед письменників. Брати Капранови порадили зробити дівчинку на пам’ятнику більш українською. А дослідниця дитячої літератури Наталя Марченко запропонувала встановити арку­контур у вигляді розгорнутої книжки, крізь яку з одного боку буде видно пам’ятник Шевченкові, а з іншого — корпус Інституту філології. Як зазначили ініціатори акції, це лише початок дискусії, але вселяє оптимізм, що ніхто не заперечив: пам’ятник книжці — річ суспільно необхідна.

До речі, у багатьох країнах світу існують пам’ятники книжці. Найвідоміші з них — у Берліні, Пекіні, Флеймені (Нідерланди), «книжкові» фонтани у Римі та Цинцинаті (США), є пам’ятники книжці в Росії, Польщі, Іспанії, Англії, Чилі, Індії, Туреччині. А у дворі Національної бібліотеки для дітей та юнацтва встановлена скульптура маленької дівчинки з книжкою в руках.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики