Шишкін не представлятиме Росію на BookExpo America

Письменник Михаїл Шишкін відмовився бути представником Росії на найбільшому американському книжковому ярмарку. У Росдруку, куди він надіслав пояснювального листа, новину сприйняли з подивом, інформує pro-books.ru.

З політичних мотивів письменник Михаїл Шишкін відмовився бути в делегації, яка цьогоріч представить Росію на книжковому ярмарку BookExpo America. Раніше Шишкін дав свою згоду на участь, яку нещодавно відкликав. У пояснювальному листі, який письменник надіслав у Росдрук, Шишкін заявив, що не може бути представником «країни, де владу захопив корумпований злочинний режим, держава є злодійською пірамідою, вибори перетворилися на фарс, суди служать владі, а не закону». На думку письменника, політичний розвиток Росії створив у країні «абсолютно неприйнятну, принизливу для її мешканців та її великої культури» ситуацію.

Подія вже набула міжнародного розголосу: про історію з Шишкіним написала британська газета The Guardian, опублікувавши також його лист, де письменник називає Росдрук «міністерством пропаганди» і заявляє, що запрошенням до участі в делегації відомство «хотіло купити мене, щоб бути їхнім «людським обличчям». Письменник підкреслив, що дане рішення є його особистим і не стосується інших російських авторів, запрошених до участі в BookExpo America-2013.

Федеральне агентство з друку і масових комунікацій офіційно прокоментувало подію. Заступник голови Росдруку Владімір Ґріґор’єв повідомив агентству РИА Новости, що новина викликала співчуття й подив у відомстві: «Прикро. Так буває, коли російський письменник надовго відривається від батьківщини. Прикладів цього багато в історії. Шишкін із 1995 року жив у Швейцарії, а в 2012 році оселився в Берліні: Німецька служба академічних обмінів (DAAD) надає йому стипендію».

Торік, коли Росія була почесним гостем книжкового ярмарку BookExpo America, Михаїл Шишкін, популярний сучасний письменник, лауреат багатьох літературних премій, серед яких премії «Російський Букер» (2000), «Національний бестселер» (2005) та дві премії «Велика книга» (2006 і 2011) брав активну участь у книжковому форумі у складі російської делегації.

У 2013 році найбільший американський книжковий ярмарок запланований у Нью-Йорку на кінець травня – початок червня. У заходах BookExpo America збираються взяти участь понад 600 письменників і 800 видавництв з усього світу.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики