До ювілею Кобзаря – нові видання, фільми і програми

taras_shevchenkoДо відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка вийде серія книжок, присвячених Кобзареві, а державні мовники покажуть тематичні передачі, документальні фільми власного виробництва, інформує Телекритика.

У рамках програми «Українська книга» здійснюватиметься випуск повного зібрання творів Тараса Шевченка у 12-ти томах, «Шевченківської енциклопедії» у 6-ти томах та факсимільного видання рукописних збірок творів, альбомів та листів поета.

Окрім того, Держкомтелерадіо сприятиме випуску видання «Кобзаря» іноземними мовами (англійською, німецькою, французькою, російською, польською, казахською, литовською), літопису його життя і творчості, а також альбому репродукцій художніх творів Тараса Шевченка тощо.

Наразі в рамках програми вже побачила світ низка таких видань. Приміром, нещодавно відбулася презентація перших двох томів Шевченківської енциклопедії, підготовлених Інститутом літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. У 2012 році вийшла збірка «Український віночок. Антологія творів українських письменників для дітей», до якої увійшли твори Кобзаря (видавництво «АВІАЗ»). Державне видавництво «Либідь» випустило книжки «Я так її, я так люблю…», «З верховин півстоліття. Національній премії України імені Тараса Шевченка – 50».

Інші державні видавництва також представили унікальні в своєму роді видання про життя і творчість генія. Це й книжки з репродукціями полотен Шевченка, й так званий «Дитячий Кобзар», а також путівник перебування поета на Чернігівщині.

Державні мовники цьогоріч готують до показу власну документалістику про творчий шлях і постать Тараса Шевченка, спеціальні тематичні програми тощо.

22 травня, у день 152-ї річниці з дня перепоховання Тараса Шевченка, Перший національний покаже відкритий урок, присвячений геніальному українському поетові, художнику та громадському діячеві. Пряма трансляція почнеться о 12.00.

Також телеканалом буде створено два масштабних документальних фільми про маловідомі сторінки життя Кобзаря.

НТКУ ініціює виробництво мультиплікаційного серіалу про великого поета та серію 3D-роликів під назвою «Невідомий Шевченко».

Державний телеканал «Культура» готує 5-серійний документальний цикл «Дорогами Тараса Шевченка». Шевченкіані буде присвячено також передачі «Обереги пам’яті», «Відлуння історії» та серія матеріалів «Митці України читають Шевченка».

Обласні ТРК ознайомлюватимуть свою аудиторію із перебігом підготовки до святкування ювілею в рамках тематичних теле- і радіопередач, проектів та ін. Зокрема, Черкаська ОДТРК підготує велику тематичну програму «Кобзар єднає нас».

Нагадаємо, 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка Україна святкуватиме у 2014 році. У червні 2010 року під головуванням Президента України було створено координаційну раду з підготовки й святкування цього ювілею на загальнонаціональному рівні.

Нещодавно голова комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України Микола Томенко заявив, що чимало положень державної програми підготовки до святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка написані «під відмивання державних коштів». Про це він заявив, коментуючи повідомлення про наміри уряду виділити додаткові кошти на святкування ювілею Кобзаря.

Читайте також: Вийде унікальний “Кобзар” із дитячими ілюстраціями

Макаров: “Шевченко кайфовий, драйвовий і модерний”

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики