Каннський кінофестиваль відкриється «Великим Ґетсбі»

gatsbyШістдесят другий Каннський кінофестиваль відкриється 15 травня 2013 року показом створеної на кіностудії Warner Bros. Pictures картини «Великий Ґетсбі» австралійського режисера База Лурмана. Відкриття відбудеться у Великому театрі Люм’єрів каннського Палацу фестивалів, інформує lenta.ru з посиланням на сайт заходу.

Екранізацію однойменного роману Френсіса Скотта Фіцджеральда покажуть у форматі 3D. Як зазначають організатори, це друга стрічка у 3D-форматі, що відкриває фестиваль: першим у 2009 році став мультиплікаційний фільм “Вгору”.

«Великий Ґетсбі» буде представлений у Каннах поза конкурсом.

«Показ фільму на відкритті Каннського фестивалю – велика честь для всіх, хто працював над “Ґетсбі”, – заявив Баз Лурман. – Я щасливий, що картину покажуть у Каннах, недалеко від Сен-Рафаеля, де Фіцджеральд написав найпронизливіші епізоди свого дивовижного роману».

У центрі найвідомішого роману американського письменника – трагічна постать Джея Ґетсбі (Леонардо ді Капріо), побачена очима його друга Ніка Карравея (Тобі Маґуайр). Кері Малліґен виконує роль Дейзі Б’юкенен, а її чоловіка грає Джоель Едґертон.

Раніше повідомлялося, що фільм мав вийти на екрани в грудні 2012 року й узяти участь у боротьбі за «Оскар». Однак творці картини перенесли світову прем’єру «Великого Ґетсбі» на травень 2013 року.

Баз Лурман, що народився в 1962 р. в Австралії, двічі брав участь у Каннському фестивалі. Стрічка «Танці без правил» була відібрана для програми «Особливий погляд» у 1992 році, а 54-й фестиваль 12 років тому був відзначений прем’єрним показом фільму «Мулен Руж».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики