“Тканина віршів” – до Всесвітнього дня поезії

У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено щорічно відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії пройшов у Парижі, де розташована штаб-квартира ЮНЕСКО, передає УНН.

“Поезія, – йдеться в рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні питання сучасної людини, – але для цього необхідно привернути до неї якнайширшу суспільну увагу”.

Цей День покликаний послужити створенню в засобах масової інформації позитивного образу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.

фото: Свідомо
фото: Свідомо

А от киянам Всесвітній день поезії запам’ятається: сьогодні художниця й поетка Вікторія Черняхівська презентує проект “Тканина віршів”, інформує Свідомо. 30 віршів молодих поетів вона перетворила на розкішні ілюстрації – але не прості, а вишиті в техніці фрістайл. Серед авторів проекту – Ірина Шувалова, Павло Коробчук та Ірина Цілик, яку знають за фільмом “Помин”. Приємний бонус: до поетів приєднається гурт DOJO. Відбудеться це дійство в музеї Тичини.

Вірші для проекту Черняхівська збирала з 1 по 15 лютого. Це мала бути римована поезія про кохання, написана українською. За два тижні художниці написали аж 86 поетів, і Віці довелося прислухатись до свого серця й обрати 30. До тридцятки щасливців потрапили відомі київські поети Павло Коробчук, Ірина Шувалова, Таня-Марія Литвинюк та Ірина Цілик.

Ілюстрація до вірша Анастасії Москвичової "Вчив". Фото: Свідомо
Ілюстрація до вірша Анастасії Москвичової “Вчив”. Фото: Свідомо

Черняхівська запевняє: багато поезій не увійшли до проекту не тому, що погані. Навпаки – вони були настільки самобутні, що просто не вписувались у “Тканину віршів”. На вишивання пішло близько місяця. Робити текстильні картини, за словами художниці, було неважко. “Це не складний мистецький проект, що готувався роками – це просто гра, цікава мені: я хотіла погратися в шиття, в ілюстрування, в поезію – і мені сподобалося”, – розповідає Вікторія.

Подивитись на “Тканину віршів” можна сьогодні в музеї Тичини. Вечір почнеться о 20:00. Черняхівська приготувала своїм гостям ще один подарунок – до поетів зазирнуть музиканти з гурту DOJO. Квиток коштує 10 гривень: на ці гроші вас пригостять філіжанкою кави від музею Тичини.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики