Помер класик нігерійської літератури Чинуа Ачебе

фото: Reuters
фото: Reuters

Уранці 22 березня в Бостоні у віці 82 років помер класик нігерійської літератури Чинуа Ачебе. Як повідомляє lenta.ru з посиланням на BBC News, інформацію про смерть письменника, «батька сучасної африканської літератури», підтвердила нігерійська влада з його рідного штату Анамбра.

Як пише The Independent, Ачебе помер у лікарні, куди потрапив через погане самопочуття на початку тижня.

Чинуа Ачебе здобув світову популярність після виходу роману “І прийшло знищення” (“Things Fall Apart”). Книжка вийшла в 1958 році й стала найбільш читаною в Африці. Загалом її було перекладено понад 50 мовами й продано тиражем понад 10 мільйонів копій.

У 2007 році Ачебе отримав літературну премію «Міжнародний Букер» за внесок у світову літературу.

Чинуа Ачебе був одним із перших студентів Ібаданського університету, заснованого в 1948 році. Він почав вивчати медицину, однак потім зацікавився англійською історією і богослов’ям. Після закінчення університету став у ньому викладати. Наприкінці 1960-х Чинуа Ачебе був дипломатом у самопроголошеній республіці Біафра. Крім того, він працював на радіо.

У 1990-х письменник переїхав до США. Загалом він написав понад 20 книжок, серед яких – романи «Arrow of God» («Стріла бога», 1964), «A Man of the People» («Людина з народу», 1966). Ачебе викладав літературу, мав кілька десятків ступенів в університетах Африки, Європи й Америки.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики