Вибрали книжку з найдивнішою назвою

фото: Reginald Bakeley
фото: Reginald Bakeley

Британську гумористичну літературну премію Diagram Prize отримала книжка з практичними порадами під назвою “Як захистити курник від гоблінів” (“Goblinproofing One’s Chicken Coop”), повідомляє Reuters.

Diagram Prize щорічно вручається книжці з найбільш незвичайною, дивною або курйозною назвою. Премія, яка присуджується з 1978 року, заснована лондонською компанією Diagram Group і британським журналом Bookseller.

Для визначення переможця проводиться онлайн-голосування. Історія про захист курей від гоблінів у жанрі “фентезі”, написана Реджинальдою Бекелі та Клінтом Маршем, набрала 38% або 1,225 тисячі голосів, випередивши на кілька десятків голосів інший твір із не менш курйозною назвою “Про те, як чайна козетка змінила світ”.

У конкурсі також брали участь “праці” з назвами “Чи був Гітлер хворим?”, “Горища Північної Америки: Голуб’ятня” і “Як точити олівці”.

За словами одного з організаторів Diagram Prize, Філіпа Стоуна, хоча премія на перший погляд здається розважальною, насправді видавці та письменники серйозно ставляться до назв книжок, оскільки вони можуть істотно впливати на продажі.

Торік переможцем Diagram Prize стала кулінарна книжка “Готуємо з Пу” (“Cooking with Poo”), яку написав житель Бангкока на прізвисько Пу. Назва твору – гра слів, бо у розмовній англійській мові слово “poo” означає “екскременти”.

Кореспондент

Читайте також: Посібник із садомазохізму отримає премію?

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики