Положення про премію «ЛітАкцент року – 2013»

14
1.    Книжковою премією «ЛітАкцент року — 2013» відзначаються книжки, написані українською мовою й видані 2013-го року в Україні та за кордоном.

2.    Книжки відзначаються в 5 (п′яти) номінаціях: «Літературознавство й есеїстика», «Проза», «Поезія», «Проза й поезія для дітей» і «Золота булька».

3.    Оцінювати номіновані книги має змогу кожен автор «ЛітАкценту» (тобто всі, чиї матеріали було опубліковано на сайті в рубриках «Візаві», «Рефлексія», «Огляд», «Рецензія», «Блоги»).

4.    Критеріями оцінювання книг у номінаціях «Літературознавство й есеїстика», «Проза», «Поезія» та «Проза й поезія для дітей» є новизна, високий художній рівень твору (дослідження), а також культура видання і його поліграфічна якість. На «Золоту бульку» претендують книжки невисокої художньої вартості, написані відомими письменниками; книжки, що розчарували.

5.    Список книжок для оцінювання міститься у віконечку «ЛітАкцент року». Перелік номінованих книг формують усі охочі: базовий варіант пропонують співробітники «ЛітАкценту», а читачі й автори сайту мають змогу доповнити його шляхом коментування. Початковий список книг буде запропоновано 1 квітня 2013 року.

6.    Оцінювання відбувається так: кожен автор сайту може від 1 квітня до 30 грудня 2013 року переглянути й оцінити книжки за 10-бальною системою, надсилаючи свої пропозиції на електронну пошту редакції: redaktor@litakcent.com. Оцінювати можна по одному чи по кілька видань одночасно один раз або кілька разів упродовж поточного року, проте змінювати свої бали за вже проголосовану книжку заборонено. Тобто кожен автор сайту за кожну номіновану книжку може голосувати тільки один раз, але кількість книг, за які автор має право проголосувати, як і кількість листів із оцінюванням, — не обмежена.

7.    З остаточного списку за результатами оцінювання шляхом математичних підрахунків редакція формуватиме короткий список книг, що претендують на перемогу в книжковому рейтингу «ЛітАкцент року – 2013». За коротким списком буде оголошено нове оцінювання за такою самою схемою, як попередня, і визначено переможців премії в п’яти номінаціях.

8. У чотирьох номінаціях: «Літературознавство й есеїстика», «Проза», «Поезія» та «Проза й поезія для дітей» на етапі голосуванням за короткими списками можлива опція “Не підтримую жодну книжку”.

9.    Чотири рази в рік на сайті оприлюднюватимуться проміжні квартальні результати оцінювання книжок рейтингу «ЛітАкцент року – 2013». Короткі списки буде оголошено в січні 2014-го року. Тоді ж буде визначено, названо й нагороджено переможців. Книги, номіновані на «Золоту бульку», буде названо тільки один раз – на початку 2014-року, разом із коротким списком у чотирьох інших номінаціях.

10.    У січні 2014 року «ЛітАкцент» оголосить і нагородить своїх переможців у книгарні «Є». Нагорода в кожній номінації – диплом переможця і сертифікат на придбання книг у мережі книгарень «Є» на 500 грн. Автор-переможець антипремії «Золота булька» сертифікату на придбання книг не отримає.

11.     Співробітники «ЛітАкценту», якщо вони, водночас, є авторами критичних матеріалів сайту, мають право голосу на рівних із усіма іншими авторами.

12.     Голосування на кожному етапі книжкового рейтингу «ЛітАкцент року» є таємним. Редакція не має права розголошувати вибір будь-кого з тих, хто оцінюватиме книжки рейтингу «ЛітАкцент року – 2013».

13. Редакція “ЛітАкценту” залишає за собою право вносити зміни до “Положення про премію “ЛітАкцент року – 2013″”.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики