Барнс зізнався, що часто думав про суїцид

фото: adelanta.info
фото: adelanta.info

Письменник Джуліан Барнс зізнався, що часто думав про самогубство після того, як в 2008 році померла його дружина Пет Кавана. Про це лауреат «Букера» розповів на сторінках своєї нової книжки «Levels of Life» («Рівні життя»).

У цьому творі Барнс вперше описує, як Кавана боролася з раком (у неї була пухлина мозку), розповідає про її смерть і поведінку друзів, які воліли не розмовляти з ним про покійну дружину. Письменник дуже важко переживав утрату Кавани, з якою прожив майже 30 років. За словами Барнса, вона була «серцем його життя і життям його серця».

У своїх мемуарах Барнс зізнається, що навіть вибрав спосіб самогубства: «гаряча ванна, келих вина і гострий японський ніж». Однак він відмовився від цього, бо зрозумів, що є головним хранителем пам’яті про Кавану: разом із ним вона померла б удруге. Втім, раніше Барнс заявляв, що кожна людина має право вбити себе, якщо хоче.

На офіційному сайті Джуліана Барнса повідомляється, що книжка надійде у продаж у квітні 2013 року.

Пет Кавана була літературним агентом, зокрема самого Барнса. Крім того, вона співпрацювала з Джоном Ірвінґом, Артуром Кестлером, Венді Коуп та іншими. Джуліан Барнс, один із найвизначніших представників постмодернізму в літературі, автор романів «Папуга Флобера», «Англія, Англія» тощо отримав Букерівську премію в 2011 році за роман «Відчуття кінця». Кілька його романів було екранізовано.

Коментарі

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики