Нобелівська медаль Фолкнера піде з молотка

Фрагмент знайдених записів. Фото: Sotheby's New York
Фрагмент знайдених записів. Фото: Sotheby’s New York

Медаль лауреата Нобелівської премії, яка належала американському письменнику Вільяму Фолкнеру, виставлена ​​на торги в аукційному домі Sotheby’s, повідомляє lenta.ru із посиланням на The New York Times.

Разом із медаллю на торги виставлений диплом, який підтверджує присудження Фолкнеру Нобелівської премії, і чернетка промови, з якою письменник виступав на церемонії вручення. За ці три предмети родичі Фолкнера мають намір одержати від 500 тисяч до мільйона доларів. Торги відбудуться в червні 2013 року в Нью-Йорку.

Окрім того, на продаж виставлені ще кілька речей, що належали письменникові. Для літературознавців найбільшу цінність становить раннє неопубліковане оповідання Фолкнера, ймовірно, написане ще в студентські роки. Нащадки письменника знайшли 13-сторінковий рукопис без назви у сараї на його фермі. Там само вони виявили й листи, які Фолкнер писав дружині в 1935 році з Голлівуду, де працював над сценаріями до фільмів.

Це другий за останні 70 років випадок виставлення на продаж медалі лауреата Нобелівської премії. У лютому 2013 року стало відомо, що на торги, організовані аукційним будинком Heritage Auctions, виставлено ​​медаль одного з першовідкривачів структури ДНК Френсіса Кріка. Початкова вартість лота становить 250 тисяч євро. Частину одержаних грошей планують віддати для нового інституту імені вченого.

Вільям Фолкнер народився в 1897 році. Свій перший роман «Солдатська нагорода» він опублікував у 1926-му. Всього Фолкнер написав майже 20 романів, найвідомішими з яких вважаються «Шум і шал», «Коли я помирала» і «Світло в серпні». Крім того, він написав кілька десятків повістей та оповідань. У 1949 році письменникові присудили Нобелівську премію з літератури з формулюванням «за значний і з художньої точки зору унікальний внесок у розвиток сучасного американського роману».

Читайте також: Джерело натхнення Фолкнера

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики