Українські письменники виграли міжнародний конкурс фантастів

конкурсУ Москві оголошено переможців міжнародного конкурсу фантастичного оповідання “Якщо сьогодні завтра” (“Если сегодня завтра”). Перше місце присудили письменникові Ігорю Вересневу з Донецька за оповідання “Модератор реальності”, друге – Олександру Юсупову з оповіданням “Рука”, третє – Максиму Тихомирову за “Національну демографію”. Загалом до участі в конкурсі допустили 271 оповідання авторів із Росії, України, Білорусі, США, Німеччини, Ізраїлю та інших країн, повідомляє Ліга.

Окрім того, спеціальну премію журналу “Наука и жизнь” отримав письменник Микола Немитов із Сімферополя за оповідання “Зірка над колодязем”, а премію імені Жюля Верна посольства Республіки Франції в Росії здобув твір “Зворотної сили не має” Сергія Чебаненка з Луганська.

За підсумками конкурсу буде видано збірник фантастичних оповідань. Також твори опублікують на сторінках журналу “Наука і життя”. Нагородження переможців заплановане на початок червня.

Конкурс був ініційований журналами “Наука і життя” та “Природа” Російської академії наук, посольством Республіки Франції в Росії, технологічною фірмою IBS і російським видавництвом “Октопус”. Участь у конкурсі брали твори, пов’язані з такими технологічними сферами: комп’ютерні системи та мережі, штучний інтелект і робототехніка, альтернативні джерела енергії, біотехнології та біоінформатика, нанотехнології, нейротехнології в медицині.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики