Едґар По та Микола Гоголь: зустріч у Римі!

RomВважається, що Едґар По ніде, крім Англії, за кордоном не бував. Але нещодавно знайдені документи доводять, що письменник разом із дружиною провели 1838-39 рр. в Європі. Поїздка ця була подарунком подружній парі від їхніх щедрих друзів, пише незалежне онлайн-видання kinda-bullsh.com.

Та подія ця набуває справді сенсаційної ваги: виявляється, під час перебування в Римі Едґар По, гуляючи містом, випадково познайомився із Миколою Гоголем, що якраз тоді мешкав в італійській столиці! Письменники одразу ж заприязнилися й кілька днів провели разом. Гоголь навіть почастував подружжя По своїми фірмовими макаронами, які, як відомо, дуже любив і вмів майстерно готувати.

Судячи з усього, свою Аннунціату з незавершеного твору “Рим” Микола Васильович писав саме з Вірджинії По: непересічна краса, чорне волосся, білосніжна шкіра – такі риси дружини митця збереглися в пам’яті сучасників і дійшли до нас.

Письменники, ясна річ, спілкувалися про мистецтво й були неабияк подивовані схожістю своїх поглядів і творчих принципів. Найімовірніше, По і Гоголь обмінялися адресами, щоб і надалі підтримувати зв’язок, але, на жаль, поки ніяких листів, що підтверджують цю теорію, не знайдено.

Утім, папери, що вважаються втраченими, завше можуть несподівано знайтися, а поки можна задовольнятися іншими доказами: чим іще, як не дружнім “підморгуванням” своєму заокеанському приятелеві, можна назвати оповідання Едґара По “Викрадений лист” (згадаймо “Втрачену грамоту” Гоголя) й “Овальний портрет” (“Портрет” Миколи Васильовича)?

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики