Павло Вольвач написав роман за рік

Фото: zakarpattya.net.ua
Фото: zakarpattya.net.ua

Рукопис свого другого роману завершив 31-го березня Павло Вольвач, інформує Gazeta.ua.

“Коли буде новий роман – основне питання, яке мені постійно ставили впродовж років восьми, після того, як вийшов перший роман “Кляса”. Я казав, що він уже є – у мене в пучках. Тільки треба написати. Отак цілих вісім років усе збирався сісти за написання”, – розповів письменник. Назву новому роману ще не дав.

“Твір побудований на реальних подіях нашої доби. Він про час, про радіо “Свобода”, на якому я довгий час працював. Це роман про Київ, його вулиці й середовище, про Помаранчеву революцію. Багато відомих людей себе там упізнають. Але їхні імена змінив. Усі збіги з ситуаціями та іменами абсолютно випадкові – плід авторської фантазії. У класичному розумінні сюжету нема. Але він є і пронизує роман від початку до кінця. Тут навіть не називаю ім’я головного героя – це чоловік своєї доби”, – зазначив Вольвач.

Письменник працював над книжкою трохи більше року.

“До певної міри вона стала даниною Києву. Практично все відбувається тут. Раніше я не відчував міста як киянин. Як був запорожцем, що живе у Києві, так ним і лишаюся. Але з часом столиця мені відкривається дедалі більше – не просто вулиці, де йдуть звичайні міщухи на базар купувати ковбасу і огірки. Бачу інший Київ – “Місто на Горах”, більше, ніж точка на карті. Деякі події роману також відбуваються у Західній Європі, зокрема в Празі. Так само персонажі – вони не лише з Прорізної чи Хрещатика, але є боснійці й італійці”, – сказав він.

У романі є сербська лайка. Щоб проконсультуватися з цього питання, Павло Вольвач надіслав текст сербському перекладачеві. Тепер той збирається перекласти роман сербською. Твором зацікавилися кілька українських видавництв. Письменник пообіцяв презентувати книжку вже цього року.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики