Рукопис роману «Сніданок у Тіффані» виставили на аукціон

Фото: сайт RR Auctions
Фото: сайт RR Auctions

Набраний на друкарській машинці текст роману Трумена Капоте «Сніданок у Тіффані» з примітками автора виставлений на торги, організовані аукційним будинком RR Auctions. Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на сайт RR Auctions.

Торги проходитимуть із 18 по 25 квітня в США, в штаті Нью-Гемпшир. Початкова ціна рукопису становить 10 тисяч доларів. За даними Associated Press, очікується, що лот буде проданий щонайменше за 250 тисяч доларів.

84-сторінковий текст роману «Сніданок у Тіффані», набраний Труменом Капоте у 1958 році для видавничого дому Random House, рясніє примітками автора – зокрема, про зміну імені головної героїні з початкового Конні Ґустафсон (Connie Gustafson) на остаточне – Голлі Ґолайтлі (Holly Golightly). На першій сторінці рукопису – назва роману, написана авторською рукою.

«Сніданок у Тіффані» був опублікований американським видавництвом Random House у 1958 році. Раніше права на публікацію роману за 2 тисячі доларів купив журнал Harper’s Bazaar, проте незабаром відмовився від нього, пославшись на «неналежний» спосіб життя головної героїні й обсяг ненормативної лексики. Права перекупив журнал Esquire й опублікував роман у листопаді 1958 року. Майже одночасно з публікацією в Esquire вийшло й видання Random House.

У 1961 році роман екранізував режисер Блейк Едвардс. Фільм з Одрі Гепберн у головній ролі став класикою американського кінематографа й отримав «Оскар» за найкращу музику і найкращу пісню.

Читайте також: Роман “З холодним серцем” не такий уже й документальний?

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики