У Єна Бенкса виявили рак в останній стадії

Фото: Joseph Branston / Rex Features / FOTODOM.RU
Фото: Joseph Branston / Rex Features / FOTODOM.RU

У шотландського письменника Єна Бенкса виявили рак жовчного міхура в останній стадії. За словами 59-річного письменника, йому залишилося жити кілька місяців. Як повідомляє lenta.ru з посиланням на Agence France-Presse, про діагноз Бенкс написав на своєму сайті.

Письменник розповів, що став погано почуватися в кінці січня 2013 року. Спочатку в нього діагностували жовтяницю, однак подальше обстеження виявило рак. «Спочатку він вразив мій жовчний міхур, потім печінку і, можливо, підшлункову залозу», – цитує Бенкса газета The Guardian. За його словами, ракова пухлина оточена великими кровоносними судинами, тому хірурги не можуть її видалити.

Після того, як письменник дізнався про свій діагноз, він одружився. Бенкс запитав у своєї коханої Адель, «чи не зробить вона йому честі стати його вдовою», повідомляє газета. «Вибачте, але чорний гумор нам допомагає», – додав письменник. За його словами, зараз у нього медовий місяць, вони з дружиною зустрічаються з близькими людьми та відвідують важливі для Бенкса місця.

За даними The Guardian, письменник також попросив видавців випустити раніше його останній роман «Каменоломня» («The Quarry»), щоб устигнути побачити його на книжкових полицях.

Єн Бенкс, який народився у шотландському місті Данфермлін, став відомий після виходу в 1984 році роману «Осина фабрика». Також писав у жанрі наукової фантастики, створивши цикл книжок про штучний інтелект. Автор книжок «Кроки по склу», «Міст», «Пісня каменя» та ін. У 2008 році газета The Times внесла Бенкса у список 50 найвидатніших британських письменників другої половини XX століття.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики