«Ексмо» придбало українську книжкову мережу «Буква»

bookvaРосійське видавництво «Ексмо» придбало в Україні роздрібну книжкову мережу «Буква». Про це виданню «Капітал» розповів юрист Михаїл Ферт, представник колишніх власників «Букви», польської компанії Empik, пише pro-books.ru.

Російська сторона не коментує покупку, також не називається офіційно сума операції, хоча, за інформацією «Капіталу», група «Ексмо» витратила на придбання 3 мільйони доларів. Причому один мільйон росіяни зарахували як погашення боргу, що «висів» на українському відділенні Empik після введення процедури банкрутства, коли групою «Ексмо» були виставлені позовні вимоги в розмірі близько 3,8 мільйонів рублів.

«Мова йде про поступання правами оренди на 9 магазинів, продаж устаткування і товарних залишків», – говорить екс-директор із розвитку «Читай-города», приватний консультант Роман Шута.

Нагадаємо, що в Україні «Ексмо» вже просуває мережі «Читай-город» і «Книжковий супермаркет». Разом із «Буквою» частка росіян на українському книжковому ринку може вирости з 25% минулого до 50% цього року. При цьому, згідно з результатами недавнього дослідження, 50,9% жителів України взагалі не читають книжок, а 21,5% беруть книжку до рук усього кілька разів на рік.

Дану угоду фахівці прогнозували ще в кінці 2012 року, передбачалося також, що до «Ексмо» може відійти торгова марка «Емпік». Анонімні джерела повідомили, що такі переговори велися, але сторони не домовилися про ціну.

Читайте також: “Український книжковий альянс”: книжки за доступними цінами?

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики