Шекспіра записали у шкільні вчителі

шекспірВільям Шекспір ​​викладав у школі в селі Тітчфілд на півдні Великобританії, перш ніж почав театральну кар’єру. З такою заявою виступили неназвані місцеві історики, повідомляє lenta.ru з посиланням на «The Times».

Мешканець будинку, який за часів Шекспіра був школою, Кен Ґроувз (Ken Groves) заявляє, що багато фактів опосередковано вказують на перебування драматурга у Тітчфілді. Як доказ він наводить відомі рядки письменника Джона Обрі, який зазначав, що Шекспір ​​викладав у сільській школі.

Ім’я Шекспіра пов’язано із селом Тітчфілд через покровителя великого автора – третього графа Саутгемптона Генрі Різлі. Йому присвячено дві поеми пера драматурга. До володінь Різлі належало абатство Тітчфілд, розташоване навпроти будівлі школи.

Директор Шекспірівського інституту професор Майкл Добсон (Michael Dobson) вважає, що Шекспір ​​навряд чи довго перебував у селі. За його словами, в Лондоні британський письменник з’явився вже як перспективний драматург, а отже, не міг тривалий час викладати у сільській школі.

Утім, село Тітчфілд уже висунуло себе здобувачем гранту Фонду лотереї для охорони культурної спадщини (Heritage Lottery Fund). Розмір гранту становить 600 тисяч фунтів стерлінгів (920 тисяч доларів США). На ці гроші в селі планують організувати екскурсії шекспірівськими місцями, єлизаветинський театр, а також інтерактивну виставку.

«Утраченими роками» називають період життя Шекспіра безпосередньо перед початком його театральної кар’єри в Лондоні в 1592 році. Дотепер остання згадка про життя письменника датована 1585 роком, коли в нього народилися близнята. Існує безліч теорій щодо того, як драматург жив упродовж цих семи років. Дехто вважає, що він міг ховатися від переслідування за браконьєрство, а хтось – що він працював у лондонському театрі конюхом.

Читайте також: Вільям Шекспір – безжалісний бізнесмен

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики