Лауреати Пулітцерівської премії 2013

pylicerivska_premijaСтали відомі імена лауреатів Пулітцерівської премії за 2013 рік – однієї з найпрестижніших нагород у царині журналістики й літератури.

У номінації “Найкраща художня література” переміг роман Адама Джонсона “Син повелителя сиріт” (“The Orphan Master’s Son”), дія якого розгортається у Північній Кореї. Там ідеться про хлопчика, що виріс у дитбудинку, яким керує його ж батько. Автор, дізнавшись про перемогу, висловив сподівання, що тепер більше людей зможуть дізнатися про життя Північної Кореї, пише Світ24. “Мешканцям КНДР не дозволяють розповідати власну історію”, – сказав Джонсон, додавши, що за них це мають зробити інші люди.

Серед драматичних творів найвищої нагороди удостоєно твір Аяда Ахтара “Знеславлений” (“Disgraced”) про успішного американського юриста пакистанського походження, а премією за найкращий історичний твір була відзначена робота Фредріка Лоґевалла “Попіл війни: падіння імперії та формування американського В’єтнаму” (“Embers of War: The Fall of an Empire and the Making of America’s Vietnam”).

У категорії “Біографія та автобіографія” лауреатом став Том Рейс із твором “Чорний граф: слава, революція, зрада і справжній граф Монте-Крісто” (“”The Black Count: Glory, Revolution, Betrayal, and the Real Count of Monte Cristo””), а “Найкращою поезією” назвали “Стрибок оленя” (“Stag’s Leap”) Шерон Олдс. У документальній літературі переміг Ґілберт Кінґ із твором “Диявол у Ґроув: Терґуд Маршалл, хлопці Ґроувленд і світанок нової Америки” (“Devil in the Grove: Thurgood Marshall, the Groveland Boys, and the Dawn of a New America”).

Повний список лауреатів дивіться на сайті премії.

Нагадаємо, торік нагороду в літературній сфері вирішили не присуджувати.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики