Новий роман Муракамі розбурхав книжковий ринок Японії

фото: pro-books.ru
фото: pro-books.ru

Видавець потенційного супербестселера, який з’явився через три роки після останньої частини епопеї «1Q84», вирішив додрукувати додаткові 100 тисяч примірників одразу в день старту продажів.

Як повідомляє pro-books.ru з посиланням на агентство Reuters, новий роман Харукі Муракамі під назвою “Shikisai wo Motanai Tasaki Tsukuru to Kare no Junrei no Toshi” (“Нічим непримітний Цукуру Тадзакі та роки його мандрів”) з’явився у продажу опівночі з четверга на п’ятницю минулого тижня – й одразу дав зрозуміти, що стане черговим після «1Q84» супербестселером у літературній кар’єрі знаменитого японця. Видавництво Bungeishunjū випустило книжку накладом півмільйона примірників – значним для японського книжкового ринку, але вже через кілька годин після початку продажу було вирішено додрукувати додаткові сто тисяч примірників. Стимулом став ажіотаж у книгарнях: за кілька годин до півночі біля дверей книготорговельних точок, що працюють цілодобово, зібралися тисячі фанатів Муракамі, готові до «штурму». Особливо завзятих не лякали навіть проблеми з транспортом і перспектива заночувати на вулиці з книжкою в руках. До речі, сюжет роману тримався в суворій таємниці до останнього моменту, що підігрівало бажання читачів задовольнити цікавість якомога швидше. Клієнти ритейлера Amazon встигли оформити на книжку понад 20 тисяч попередніх замовлень.

А книготорговці тим часом виявили винахідливість, намагаючись залучити до себе якомога більшу аудиторію. Найбільші магазини просто працювали впродовж доби, не зачиняючись на ніч і передбачивши спеціальну програму, щоб розважити відвідувачів. Утім, для жертв «муракаміманії» то була ще й нагода поспілкуватися одне з одним. Деякі столичні книготорговці пішли на компроміс: приміром, магазин “Сансейдо”, що працює з десятої ранку, почав продаж книжки з вагончиків перед входом за три години до відкриття. А книгарня “Асахія” о восьмій годині ранку відкрила пересувну філію недалеко від залізничної станції Ікебукуро, щоб охочі могли придбати новинку дорогою на роботу або навчання. Не дивно, що представники книжкового ринку вихід кожного роману Муракамі сприймають як великий подарунок.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики