Наклад нового роману Муракамі збільшено вдвічі

фото: pro-books.ru
фото: pro-books.ru

Усього через тиждень після появи на полицях магазинів Японії нового бестселера стало очевидно, що для задоволення читацького попиту найближчим часом знадобиться не менше мільйона копій книжки, передає pro-books.ru.

Як повідомляє The Japan Daily Press із посиланням на інформацію, надану видавництвом Bungeishunju, через тиждень після початку продажів нового роману Харукі Муракамі “Нічим непримітний Цукуру Тадзакі та роки його мандрів” прийнято рішення про значне додрукування накладу. Загалом до початку травня буде видано мільйон примірників бестселера, що якраз удвічі перевищує початковий тираж. Утім, ентузіазм читачів уже в день старту продажів (12 квітня) дав книгопродавцям надію на пожвавлення ринку, тож перші додаткові 100 тисяч примірників видавець тоді ж і задумав додрукувати.

Подробицями про обсяг проданих примірників видавництво поки не ділиться. З чуток, у перші дні розійшлося близько 350 тисяч книжок. Бестселер одразу ж очолив рейтинг продажів японського підрозділу онлайн-ритейлера Amazon; утім, лідерську позицію книжці забезпечили й попередні замовлення.

Оглядачі зазначають, що серед усіх романів Муракамі за попитом досі лідирує «Норвезький ліс» – 11,6 мільйона проданих примірників у різних форматах. Успіх нової книжки був забезпечений уже на старті: по-перше, новий твір японської зірки літературного світу фанати чекали три роки, по-друге, сюжет роману зберігався в якнайсуворішій таємниці. Своєю чергою, критики вважають, що загальний дух книжки (де герой намагається впоратися зі своїм минулим) цілком відповідає настроям жителів Японії, які два роки тому пережили один із найпотужніших в історії країни землетрусів й аварію на атомній станції «Фукусіма», – що також, найімовірніше, посприяє популярності новинки.

Роман у перекладі англійською мовою має з’явитися в США через кілька місяців, але нетерплячі прихильники Муракамі вже встигли організувати кілька кампаній у соціальних мережах, закликаючи американського видавця поквапитися й випустити книжку якомога швидше.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики