В Інтернет виклали документи про командира УПА

 

фото: avr.org.ua
фото: avr.org.ua

Центр визвольного руху оприлюднив документи, пов’язані з командиром Української повстанської армії Василем Куком. Про це повідомляє прес-служба Центру, пише Свідомо.

Документи розміщені в Електронному архіві українського визвольного руху. Їх викладення присвятили річниці найбільшого бою повстанців – під Гурбами у 1944-му, коли 5 тисяч упівців боролися з 30 тисячами бійців НКВД і прорвали оточення. Колекція містить світлини з різних періодів життя командира, особисті документи, зокрема свідоцтво про хрещення, особову картку Люблінського університету, диплом історичного факультету Київського державного університету, трудову книжку тощо. «Вперше оприлюднюються листи Василя Кука до його дружини Уляни Крюченко. Також цікавими є рукописи наукових статей та фрагмент нарису “Історії ОУН”, написаного Василем Куком у підпіллі у 1954 році, нотатки генеалогічних досліджень про його родину. Особливу цінність становлять звіти про найбільший в історії УПА бій під Гурбами у квітні 1944 року, де повстанські сили УПА-Південь очолював Василь Кук. Зокрема, документи містять карти бою та Бущанського прориву», — йдеться в повідомленні Центру.

Довідка. Василь Кук (псевдо: «Василь Коваль», «Юрко Леміш», «Ле», «Медвідь») (1913—2007) — Головний командир Української повстанської армії, голова Проводу Організації українських націоналістів, голова Генерального секретаріату Української головної визвольної ради, генерал-хорунжий та кавалер Золотого хреста заслуги. Він першим з ОУН ще 1937 року пішов у підпілля і залишався останнім командиром Української повстанської армії до 1954 року.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики