Американці відкрили у Житомирі читальню для неповносправних

фото: soyuztv.zhitomir.org
фото: soyuztv.zhitomir.org

Бібліотеку для людей з особливими потребами відкрили у Житомирі. Незрячим тут запропонують аудіокнижки та літературу брайлівським шрифтом, із глухонімими – порозуміються за допомогою мови жестів, а для людей на візках – принесуть літературу з будь-якого відділу наукової бібліотеки, повідомляє 5 канал.

У бібліотеці кажуть, що мають усе, щоб інваліди не почувалися обділеними. Приміром, портативний рідер-збільшувач стане у пригоді читачам із вадами зору. Він збільшує текст і перемикає кольори шрифту.

Обладнали бібліотеку за гроші американського посольства. За словами представників амбасади, неповносправні мають більше можливостей за океаном, ніж в Україні.

Люк Штеле, заступник прес-аташе посольства США в Україні: “За законом, у Сполучених Штатах Америки житлові будинки, державні установи та місця загального користування мають бути доступними для людей з особливими потребами. Щоб забезпечити й українців такою можливістю, ми відкрили вже сьомий інклюзивний читальний зал в Україні”.

Першим читачем став візочник Володимир Башинський. За його зізнанням, місто мало пристосоване для таких, як він, тож похід у бібліотеку раніше був випробуванням.

Випробувати обладнання береться незрячий юрист Олександр Вінковський. На спеціальній клавіатурі він натискає кнопки, комп’ютер озвучує усі операції. Чоловік каже: програма хоч і корисна, але складна. Втім, підсумовує: “Не просто добре, а дуже добре. Одна тільки проблема – це залучити незрячих людей цим користуватися. Бо техніка – це одна справа, а навчити людину, зацікавити, показати, що без нього вона не зможе обходитися – це набагато важливіше”.

Відвідувачів нової читальні шукатимуть у товариствах сліпих. Крім того, волонтери роздаватимуть листівки із закликом повідомити знайомих незрячих про відкриття такої читальної зали.

Читайте також: Українські зірки підтримали незрячих дітей аудіокнижкою

Доторкнутися до слова

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики