Оголошено лауреатів премії імені Белли Ахмадуліної

фото: РИА Новости
фото: РИА Новости

У Вероні оголосили імена лауреатів російсько-італійської літературної премії «Белла», заснованої в пам’ять про поетесу Беллу Ахмадуліну. Як повідомляє lenta.ru з посиланням на ИТАР-ТАСС, у номінації «Літературно-критичне чи бібліографічне есе про сучасну поезію» премію отримав Алєксандр Жолковський.

Літературознавця нагородили за статтю «Поетика за чайним столом: “Цукорниця” Алєксандра Кушнера» («Поэтика за чайным столом: „Сахарница“ Александра Кушнера»).

У номінації «Російський вірш» переміг Алєксандр Вєрґєліс із твором «Нет, наверное, рай, — это все-таки город, не сад», а в категорії «Італійський вірш» нагороду здобув Карло Каррабо.

Премію «Белла», започатковану в 2012 році для «підтримки нової поезії російською та італійською мовами», цьогоріч вручали вперше. Її присуджували два журі: російське та італійське. Лауреат у кожній номінації одержить 3 тисячі євро. Крім того, переможців нагородили бронзовою статуеткою Белли Ахмадуліної роботи Боріса Мессерера. Саме Мессерер виступив автором ідеї створення премії імені Белли Ахмадуліної, яку підтримало Товариство друзів Таруси, італійська асоціація «Пізнаємо Євразію», журнал «Іноземна література», Літінститут і міністерство культури Калузької області.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики