“Лірична героїня”: “Тканина віршів” у Мистецькому Арсеналі

28 травня о 18:00 відбудеться презентація “Тканини віршів” на Книжковому Арсеналі.

фото: cherniakhivska.com/
фото: cherniakhivska.com/

Цього разу, як повідомляється на сайті авторки проекту Вікторії Черняхівської, “Тканина” більш цілісна, й окремі вірші разом складають історію ліричної героїні.

Автори, чия поезія буде представлена в рамках проекту “Тканина віршів” (курсивом – вибір Юрія Завадського):

Олесь Барліг, Світлана Богдан, Анастасія Богуславська, Наталя Боровик, Оксана Гаджій, Ярослав Гадзінський, Наталія Дьомова, Наталя Єрьоменко, Василь Карп’юк, Марина Ковальчук, Ніка Колонюк (Новікова), Юлія Кропив’янська, Оксана Лущевська, Мар’яна Максим’як, Юлія Мусаковська, Юлія Набок-Бабенко, Олександра Очман, Лесик Панасюк, Ольга Перехрест, Сана Праєдгарденссон, Остап Сливинський, Олена Степаненко, cтронґовський, Юлія Фінковська, Марія Хімич, Дмитро Чистяк, Уляна Шарпе, Людмила Шевчук, Ірина Шувалова, Любов Якимчук.

Статистика проекту:

– збір поезій тривав 12 днів: з 19 по 30 квітня 2013;
– усього надійшли листи від 101 автора;
– збірний рукопис надісланої поезії нараховує 340 тис. зн. з пробілами.

“Був намір обрати для проекту 30 поезій 30 авторів, – зазначає Вікторія Черняхівська. – Оскільки близько третини поетів (29 зі 101) надіслали верлібри, а я не поціновувач верлібрів, то звернулася до поета й видавця Юрія Завадського з проханням обрати 10 неримованих творів на його розсуд. Я ж на свій смак обрала 20 віршів серед поезії інших 72 авторів. Мій вибір – відверто суб’єктивний і його не варто розглядати як оцінку поетичної майстерності”.

Своєю чергою, Юрій Завадський прокоментував свій вибір так: “Я залишив ті, що дійсно викликають в мене особливі враження, як змістом, там і формою. Люблю, коли слова переливаються, коли бачиш слово і бачиш те, що за ним ховається, коли слово не дає про себе забути, – це найбільше ціную й шукаю. “Тканина віршів” дала мені можливість бути суб’єктивним. А як інакше?”

Вірші, відібрані для текстильного ілюстрування, вже можна почитати на сайті авторки проекту.

Нагадаємо, перший етап “Тканини віршів” відбувся 21 березня, у Всесвітній день поезії.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики