Російські вчені напишуть для білорусів підручник з історії

фото: charter97.org
фото: charter97.org

Учені Білорусі та Росії розробляють концепцію шкільного посібника для позакласного читання з історії двосторонніх відносин, пише Хартыя’97 з посиланням на БелТА.

Про це журналістам повідомив державний секретар «союзної держави» Ґріґорій Рапота після завершення пленарного засідання VIII Білоруського міжнародного медіафоруму «Партнерство в ім’я майбутнього: історико-культурна спадщина як фактор єднання».

Ґріґорій Рапота зазначив, що сам він акуратно підходить «до фіксації якихось непорушних істин в історичних підручниках. Хоча те, що вже пройшло апробацію громадською думкою і наукою, може бути чітко зафіксовано, щоб дати орієнтири молоді».

Говорячи про значення медіафоруму, Ґріґорій Рапота зауважив, що такі зустрічі дозволяють не лише дізнатися щось нове, але і визначити свою позицію з актуальних питань.

Державний секретар «союзної держави» додав, що він виступає за якнайглибше висвітлення в ЗМІ російсько-білоруських проектів.

Медіафорум працюватиме до 25 травня. Серед заявлених у програмі тем – «Засоби масової інформації: історична місія у збереженні та розвитку історико-культурної спадщини», «Мова, національна література як чинники суверенітету держав і єднання народів».

У Росії вже кілька місяців ведуться суперечки про «єдиний підручник з історії». З ініціативою його видання виступив Владімір Путін. У лютому він заявив, що необхідно розробити для середньої школи єдині підручники з історії Росії без внутрішніх суперечностей і подвійних тлумачень. Учені та громадськість розкритикували цю ідею, вважаючи, що її реалізація послужить однобокому висвітленню історії в інтересах влади.

Читайте також: “Бандер” і “Шухевичів” вилучають зі шкільних бібліотек

Українсько-російська “спільна історія” – за 300 тис. грн

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики