Кідрук: “Проза – це на 100% робота”

фото: 7d.rv.ua
фото: 7d.rv.ua

Популярний український мандрівник і письменник Максим Кідрук днями завершив писати свій новий психотрилер «Твердиня». Вже в серпні книжка піде в друк, а у вересні – з’явиться на полицях книгарень. Відтак автор почне презентаційний тур містами України. Про новий роман та особливості творчого процесу Кідрук розповів в інтерв’ю galinfo.

«Твердиня» – новий трилер у тому ж ключі, що й «Бот», але тут буде менше техно- і більше психоелементів: тобто менше технологій і більше таємниць та містики. Це історія про 5 студентів, які навчаються в Королівському технологічному інституті в Стокгольмі. Серед них українець, росіянин, американець, чех та японка. Вони закінчують навчання та вирішують разом вирушити в якусь мандрівку. Українець із росіянином зустрічають дивного шведського художника, який дає їм карту, що нібито веде до загубленого міста інків у Сельві на Сході Перу. Хлопці туди потрапляють і там починається серйозний треш», – ділиться Кідрук.

На питання, чи він серйозно перемкнувся на трилери, зав’язавши з мандрівними історіями, письменник відповів: “Я не закидаю мандрівних історій, бо на них підсіло багато людей. Утім, торік із вересня основними й справді стали саме трилери“.

Також Кідрук розповів про нюанси творчого процесу. “Проза – це на 100% робота, робота і ще раз робота. Для задумки роману тобі достатньо півгодини чи півдня, тоді й справді потрібне натхнення. Але, щоби написати його, потрібно працювати. На «Твердиню» я витратив 1107 годин: тобто треба півгодини, щоби придумати роман і 1107 годин, щоби написати, хоча впродовж усього часу писання ти не можеш мати натхнення, – зауважує автор. – Як я створюю собі робочий настрій? Хороше питання, але на нього нема відповіді. Я прокидаюся з думкою про те, ЩО я буду писати. Мені не треба створювати робочий настрій, бо я це люблю. Щоправда, є певні нюанси моєї роботи: не повинно бути Інтернету, бо він створює ілюзію роботи; бажано також, щоби ніхто не заважав, щоби повністю зануритися в історію, і ще один момент – важка музика, бо це моє середовище”.

Повністю інтерв’ю з Максимом Кідруком читайте на сайті galinfo.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики