Столиця Філіппін образилася на Дена Брауна

фото: Rex Features
фото: Rex Features

Мер столиці Філіппін Маніли Франсіс Толентіно (Francis Tolentino) написав відкритого листа американському письменникові Дену Брауну, в якому звинуватив автора в однобокому описі міста. Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на Associated Press.

Мер заявив, що Браун описав тільки погані грані життя філіппінців і проігнорував плюси міста. Він назвав опис Маніли «неточним» і підкреслив, що філіппінці здатні на доброзичливе і співчутливе ставлення одне до одного. «Наша місцевість – вхід до раю», – заявив чиновник.

У книжці Дена Брауна «Інферно» героїня описує Манілу як «ворота пекла». Вона їде туди, сподіваючись побачити «країну див» із надзвичайно красивою природою, однак стикається з криміналом, злиднями і поганою екологією. Крім того, вона описує секс-індустрію країни як таку, що складається лише з дітей, причому найчастіше їх продають у проституцію рідні батьки. Якщо вірити Брауну, в місті люди підпорядковані примітивному інстинкту виживання і з відчаю перетворюються на тварин.

Це не перший раз, коли керівництво Маніли обурюється описом міста в мистецтві. У 1998 році Філіппіни оголосили персоною нон-ґрата американську акторку Клер Дейнс (Claire Danes) і заборонили до показу всі фільми з її участю. Гнів можновладців викликало одне інтерв’ю, в якому Дейнс описала країну як «пропахлу тарганами». «У Манілі немає каналізації, у людей тут немає взагалі нічого. Часто вони не мають навіть рук, ніг, зубів чи очей», – розповіла акторка.

Книжка Дена Брауна «Інферно», шостий роман письменника, вийшла 14 травня. За сюжетом, професор Роберт Ленґдон, персонаж попередніх книжок Брауна, розкриває секрети «Божественної комедії» Данте. В Україні роман планують видати в липні цього року.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики