Афонін: українська книжка починає мстити за неповагу до неї

фото: Радіо Свобода
фото: Радіо Свобода

Сьогодні в Україні книжки читають 30-33% населення, що в 2-2,5 рази менше, ніж у Європі, повідомив президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

Олександр Афонін зауважив, що близько 40% книжок, що виходять в Україні, не доходять до споживача і залишаються лежати на складах. Однією з причин цього він вважає різке зниження культури читання, пише ZAXID.NET із посиланням на ZN.UA.

“Нещодавно проводилися дослідження, згідно з якими 51% населення України взагалі не бере книжки до рук. 49% громадян читають книжки, але з них 28% розгортають їх тільки один раз на рік. За нашими оцінками, сьогодні в Україні книжки читають 30-33% населення, що в 2-2,5 рази менше за європейську аудиторію”, – нарікає президент Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

“Та книжка вже починає мстити за неповагу до неї. Щоб зрозуміти це, варто лише подивитися новинні канали. Скоро ця помста проявиться в нездатності держави забезпечити технічний, економічний розвиток, впровадження нових технологій. Адже ми – вихідці з країни, що виробляла складну технічну продукцію, перетворилися на країну-споживача суто імпортного товару. Бісмарк свого часу сказав фразу, яка застосовна не тільки до армії: “Та країна, яка не хоче годувати свою армію, буде годувати чужу”, – заявив Афонін.

“Сьогодні народ зі спільності, що прагне до розвитку, творчості, самовдосконалення, перетворюється на натовп, що готовий тільки споживати і не здатний у критичних умовах згрупуватися і за рахунок власних знань, умінь, виробничої бази забезпечити себе всім тим, що необхідно для його виживання”, – додав він.

Читайте також: О.Коваль: читання може розважити не гірше за пиво

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики