Міністр культури Франції гостро розкритикувала Amazon

фото: pro-books.ru
фото: pro-books.ru

На щорічній конференції Асоціації книгопродавців Франції з’ясувалося, що субсидія держави і видавців на підтримку книжкової торгівлі, якій сильно ускладнює життя демпінгувальний онлайн-гігант, становитиме 18 мільйонів євро.

Як повідомляє pro-books.ru із посиланням на журнал Livres Hebdo, Венсан Монтань (Vincent Montagne), президент Національного синдикату видавців (Syndicat National de l’Edition) та виконавчий голова видавництва Media Participations разом із міністром культури Франції Орелі Філіппетті (Aurélie Filippetti) 4 червня виступили на щорічній конференції Асоціації книгопродавців Франції (Syndicat de la Librairie Française) в Бордо.

Філіппетті вельми жорстко розкритикувала діяльність компанії Amazon у Франції: за її словами, найбільший світовий онлайн-ритейлер дотримується давно очевидної стратегії, і не тільки щодо книжок: спершу демпінгує, а потім, ставши монополістом в інтернет-сегменті, піднімає ціни. Позаяк у підсумку це веде буквально до розорення книгарень, міністр розглядає навіть такі заходи, як заборона безплатної доставки і 5-процентних знижок на книжки для ритейлера на території країни. Що стосується інших запланованих заходів підтримки книготорговців, то до Парламенту таки буде внесено пропозицію про призначення представника інтересів незалежних книготорговців (омбудсмена) для зменшення витрат у разі судових процесів.

Президент Синдикату книготорговців Матьє де Моншален (Matthieu de Montchalin) зазначив, що цього року влада запропонувала найграндіозніший план підтримки книжкової торгівлі країни за останні тридцять із гаком років, відтоді як у 1981 році був прийнятий закон про фіксовані ціни на книжки.

Читайте також: Британські книготорговці ополчилися на Amazon

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики