В Інтернет виклали архів Сталіна

фото: архів РИА Новости
фото: архів РИА Новости

Росархів виклав у мережу фонд Йосипа Сталіна. На сайті «Документи радянської епохи» опубліковано його листи, нариси до промов, статті тощо. Всього у відкритому доступі тепер представлено 400 тисяч сторінок із фонду Сталіна та політбюро ЦК КПРС. Презентація проекту відбулася сьогодні, повідомляє lenta.ru, посилаючись на РИА Новости.

Загальний обсяг архіву становить близько 100 тисяч документів. На те, щоб їх оцифрувати, у фахівців пішло п’ять років.

У розділі «фонд Сталіна» представлено такі категорії документів: «Авторські документи», «Книжки з бібліотеки Сталіна з його примітками», «Біографічні документи», «Привітання Сталінові у зв’язку з його 70-річчям», «Листи і телеграми, надіслані у зв’язку з хворобою і смертю Сталіна».

В інтерв’ю «Російській газеті» директор «Росархіву» Андрєй Артізов зауважив: «Важливо “наблизити” радянську епоху, зробити її зрозумілішою, усвідомити, що в ній було вартісного, чим ми справді можемо пишатися і від чого новій Росії треба відмовитися».

Надалі, як пообіцяв Артізов, на сайті планується опублікувати фонди й інших діячів радянської держави – Хрущова, Брежнєва, Молотова тощо.

Питання правління Йосипа Сталіна є одним із проблемних у написанні нового єдиного російського підручника історії. Спеціально створена комісія рекомендувала розглядати особистість Сталіна у зв’язку з «установленням однопартійної диктатури та єдиновладдя», але не згадувати репресій.

Читайте також: У Львові презентували електронний архів про ОУН-УПА

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики