У Львові – конкурс на найкращий проект пам’ятника книжці

книжкаУ Львові хочуть встановити пам’ятник книжці. НУ «Львівська політехніка», Інститут гуманітарних і суспільних наук, Інститут архітектури, видавництво «Львівської політехніки» оголосили конкурс на найкращий проект пам’ятника, пише ZIK.

Організатори сподіваються, що пам’ятник книжці, який постане у Львові на території Львівської політехніки, стане не лише окрасою міста, а й зможе ще раз нагадати людям про чудові та спокійні години, проведені у спілкуванні з книжкою.

Один з ініціаторів спорудження пам’ятника – доцент кафедри політології Львівської політехніки Олександр Горбач – розповів, як виникла така ідея: «Під час пари зі студентами ми обговорювали різні речі. Я люблю на парі зачепити живі теми. Ходили разом зі студентами у театр, говорили про живе спілкування людей, про живу гру акторів. Дійшли висновку, що у наш час пропадає живе спілкування, як і живе читання. Тому ми вирішили, що варто зайвий раз наголосити на живому читанні, привернути увагу до книжки, спорудивши їй пам’ятник. Цю нашу ідею підтримало керівництво політехніки, підприємці, художники».

Як зазначає Олександр Горбач, у світі є багато пам’ятників книжці. «За однією із львівських легенд, львівський студент мав книжку, яка приносила йому щастя. Але одного разу він зайшов у львівську кав’ярню і загубив її. Ми будемо сподіватися, що книжка, яка постане на території Львівської політехніки у вигляді пам’ятника, замінить студентам цю книжку щастя», – сказав він.

Читайте також: У Києві може з’явитися пам’ятник книжці

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики