У США різко підскочили продажі роману Орвелла “1984”

1984Скандал, який вибухнув у США у зв’язку з даними, що американські спецслужби стежать за інтернет-користувачами й абонентами телефонних компаній, привів до різкого зростання продажів знаменитого роману-антиутопії англійського письменника Джорджа Орвелла – “1984”.

Продажі книжки на сайті найбільшого онлайн-ритейлера Amazon за 11 червня злетіли більш ніж на 7 тисяч відсотків, передає NEWSru.com із посиланням на ИТАР-ТАСС. Своєю чергою, продаж видання, в яке входить повість Орвелла “Скотоферма”, виросли на 314 відсотків.

Роман “1984”, виданий у 1949 році, поряд із творами “Ми” Замятіна “Прекрасний новий світ” Гакслі та “451 градус за Фаренгейтом” Бредбері, є одним із найвідоміших у жанрі антиутопії.

Інформація, що спецслужби стежать за мільйонами людей, викликала в США величезний суспільний резонанс. Правозахисні організації, як і багато пересічних американців, побачили в цьому зазіхання на свої цивільні права і приватне життя. Президент Барак Обама був змушений пояснити, що збір даних про телефонні дзвінки та обмін повідомленнями в Інтернеті здійснюється для пошуку і контролю можливих терористів.

Читайте також: Опис бостонського теракту знайшли в книжці 11-річної давності

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики