В Ірландії опублікували невідомі оповідання Джойса

джойсВ Ірландії опубліковано збірник «Готель Фінна» (Finn’s Hotel), що містить 10 невідомих широкій аудиторії оповідань Джеймса Джойса, повідомляє lenta.ru із посиланням на The Guardian.

Оповідання, які увійшли у збірку, Джойс написав у 1923 році. Письменник називав їх «епіклетами» (англ. epiclets – epic lets, історії в оренду). Вони були опубліковані тільки раз – у 1963 році – як фрагменти чернеток роману Джойса «Поминки за Фіннеґаном».

Утім, дослідники творчості Джойса сходяться на тому, що оповідання з “Готелю Фінна” не були чернетками цього роману, а написані як самостійні твори, що згодом уривки з них увійшли в роман. Фахівці аж донині не могли дійти згоди, чи варто публікувати оповідання окремо від “Поминок за Фіннеґаном”.

Вихід оповідань приурочений до Дня Блума, який відзначається в Ірландії і в усьому світі 16 червня. Дату взято з роману Джойса «Улісс», дія якого відбувається саме цього дня (16 червня 1904 року письменник уперше повів свою майбутню дружину Нору Барнакл на прогулянку Дубліном), а назване свято ім’ям головного персонажа твору – Леопольда Блума.

Роман «Поминки за Фіннеґаном» був виданий у 1939 році, він став останньою роботою Джеймса Джойса, опублікованою за його життя. Роман вважається одним із найскладніших творів світової літератури – це майже суцільний потік свідомості, ланцюжок каламбурів і неологізмів.

Читайте також: “Поминки за Фіннеґаном” стали бестселером у Китаї

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики