Penguin згортає випуск серії популярної класики

фото: pro-books.ru
фото: pro-books.ru

Одне з найбільших світових видавництв через конкуренцію з боку безплатних цифрових книжок переглядає долю своїх найпопулярніших брендів: Penguin Classics і Penguin Popular Classics.

Як повідомляє pro-books.ru із посиланням на журнал The Bookseller, видавництво Penguin оголосило, що згортає випуск серії Penguin Popular Classics й одночасно переглядає цінову політику щодо продукції, яка виходить у серії Penguin Classics. Причина – конкуренція з боку творів класичної літератури в цифровому форматі, які стали суспільним надбанням і розповсюджуються безплатно. Видання під брендом Penguin Popular Classics дотепер коштувало в середньому 2 фунти стерлінгів, а дорожчий аналог серії Penguin Classics мав вищу ціну: тепер, однак, ціни знизяться і на ринку залишаться тільки видання PC за 1-2 фунти. Директор-керівник Penguin Стефан Макґрат (Stefan McGrath) зазначив, що базовий і найсильніший бренд, таким чином, буде збережений. Читачі при цьому отримають доступ до найкращих видань класичної літератури за оптимальними цінами.

Обидві серії прекрасно знайомі читачам в усьому світі. Серія Penguin Classics, перша книжка якої побачила світ у 1946 році, неодноразово змінювала дизайн: у 60-ті роки в оформленні обкладинки стали використовуватися репродукції картин, з 2002 року видання легко впізнати за широкою чорною смужкою на третину обкладинки внизу з назвою книжки і вузькою білою – з назвою серії. Це книжки у м’якій обкладинці формату B (130 на 198 міліметрів). Серія Penguin Popular Classics значно молодша: з’явилася у 1994 році, видання виходили у м’якій обкладинці формату A (110 на 178 міліметрів). Дизайн також устиг помінятися кілька разів: найбільш звичний варіант оформлення з назвою в помаранчевому овалі на тлі репродукції в 2007 році поступився місцем обкладинкам салатового кольору.

За даними сервісу Nielsen BookScan, за 2007-2012 роки число найменувань публікованих класичних творів у м’якій обкладинці скоротилося на 11%, тим часом як число найменувань цифрових видань класики зросло на 2 489%, багато творів уже перейшло в суспільне надбання і доступні безплатно. До речі, число виданих найменувань класики у твердій палітурці зросло за той же період на 115%.

Читайте також: Домашні бібліотеки вже нікому не потрібні?

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики