Завтра презентують інтернет-архів Тараса Шевченка

museum_shevchenkoУ четвер відкриється доступ до електронного архіву документів, пов’язаних із постаттю Тараса Шевченка, інформує Українська правда.

На сайті Національного музею Тараса Шевченка з’явиться доступний для вільного перегляду розділ “Віртуальний архів”, де розміщені 138 оцифрованих архівних справ із фондосховищ Національного музею Тараса Шевченка.

З-поміж унікальних документів, що входять до цього архіву, — метрична книга 1795 року із записом про народження майбутнього поета, екзаменаційні списки з Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, протоколи допитів, листування чиновників тощо. Реалізація проекту забрала приблизно 1 місяць.

Для сканування унікальних раритетів використовувалася промислова специфічна технологія, яка забезпечує безпечні умови для документів і передбачає використання безконтактного безпечного сканера та програмного забезпечення для обробки електронних копій.

Окрім надання інтернет-доступу всім охочим, у рамках проекту було також встановлено інтерактивні станції перегляду документів для відвідувачів Національного музею Тараса Шевченка.

“Віртуальний архів Т. Шевченка” входить до переліку заходів, запланованих до святкування 200-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря у 2014 році.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики