Франко подався в рекламний бізнес

22 червня у своєму блозі Єжи Коноп’є опублікував фотографії власного арт-об’єкта. Як повідомляє Уніан, на вулиці Жилянській, 74 (Київ) з’явилася дошка оголошень із цитатами з вірша Івана Франка «Чому являєшся мені у сні» й оригінальними коментарями до них. Наприклад: «Ідеш по вулиці – минаєш. Мовні курси ідишу. Викладання носіями мови. Представникам богообраної нації надаються знижки».

фото: jerzykonopie.livejournal.com
фото: jerzykonopie.livejournal.com

«Річ у тім, що дошка оголошень – то таке місце, де зосереджено міське життя у вигляді коротких повідомлень – власне оголошень. За всіма цими оголошеннями можна простежити, чим цікавиться місто, громада. От я і вирішив, що у цих оголошеннях може бути більш глибокий зміст, інтимний і ліричний, як у цьому разі», – коментує Єжи Коноп’є свою роботу.

“На окрему увагу заслуговує і ретельність підходу до витвору: кожна окрема фраза на оголошенні прямо пов’язана зі звичними темами оголошень – нерухомістю, біодобавками, косметикою тощо. Додається ще один важливий аспект сприйняття твору – будь-яка класика, скільки завгодно важливі й навіть сакральні речі можуть бути поглинуті й адаптовані до утилітарних потреб українця», – каже стронґовський про креатив Єжи Коноп’є.

Будемо сподіватися, комунальники не надто вчитуються в оголошення і не знімуть їх найближчим часом. А поки є можливість, прогуляйтеся на вулицю Жилянську, 74, щоб устигнути насолодитися непересічним творінням сучасного українського стрит-арту.

Читайте також: Читання як спорт

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики